Ga naar de inhoud

FAST-on-Broadcast door AMTECCO

Meet en vermarkt uw kanaal op elke verbonden tv.

Eén satellietpositie bereikt meer dan 130 miljoen tv-huishoudens in Europa. FAST-on-Broadcast meet en vermarkt uw kanaal daar: de HbbTV-app start vanzelf zodra kijkers inschakelen, telt elke kijker en speelt adresseerbare reclameblokken. De lancering is geautomatiseerd.

  1. Een kijker zapt naar uw kanaal
  2. De app van uw kanaal start vanzelf
  3. Adresseerbare reclame speelt, de kijker wordt geteld
Illustratie Geen knop nodig: de HbbTV-app start zodra kijkers inschakelen, speelt uw kanaal met adresseerbare reclameblokken en telt elke kijker.
  • Start zodra kijkers inschakelen
  • Analytics, FAST of beide
  • Geautomatiseerde lancering per kanaal

Schaal

Satelliet is het grootste FAST-scherm van Europa, en de kijkers zijn er al.

130 mln+ tv-huishoudens in Europa bereikt door één satellietpositie, HOTBIRD 13° Oost. Met het Midden-Oosten en Noord-Afrika erbij meer dan 160 miljoen.

De FAST-dienst van een tv-fabrikant bereikt alleen de eigen tv’s van dat merk: het besturingssysteem van Samsung zit op minder dan een kwart van de nieuwe tv’s die in Europa verkocht worden (Omdia, 2026). Een kanaal op satelliet zit in elk tv-huishouden dat de satelliet bereikt, op elk merk, en FAST-on-Broadcast meet en vermarkt de verbonden HbbTV-tv’s daartussen.

Bereik in Europa, in miljoenen · één stip is één miljoen

Eén satellietpositie

  • HOTBIRD 13°E 130 mln+ tv-huishoudens in Europa
  • ASTRA 19.2°E 118 mln tv-huishoudens in Europa

FAST-app van een tv-fabrikant

  • Samsung TV Plus 70 mln Samsung Smart TV’s in Europa waarop de app geopend kan worden
  • LG Channels — 17 landen in Europa
    Geen Europees toestelcijfer gepubliceerd
Bronnen, zoals gepubliceerd door elk bedrijf: Eutelsat (juli 2025; Europa en MENA, maart 2025), SES (december 2024), Samsung Ads (maart 2026), LG (juli 2026). Satellietcijfers tellen tv-huishoudens via schotel en via kabel- en IPTV-netten die de satelliet doorgeven; het fabrikantcijfer telt toestellen. Posities worden niet opgeteld omdat hun publiek overlapt.

Hoe een kijker bij uw kanaal komt

Uw kanaal op satelliet, met FAST-on-Broadcast

  1. Zapt met de afstandsbediening naar uw kanaal, zoals naar elk ander kanaal

Het speelt, en elke kijkbeurt wordt gemeten en vermarkt.

  • Geen app openen
  • Niets installeren
  • Elk tv-merk
  • Geen nieuwe gewoonte

Een kanaal in de FAST-app van een tv-fabrikant

  1. Verlaat live-tv voor het startscherm
  2. Opent de app van de fabrikant
  3. Bladert door de zendergids van die app
  4. Kiest uw kanaal

Alleen op de tv’s van die fabrikant, en alleen voor kijkers die het zoeken.

Kiezen

Analytics, FAST of beide.

FAST-on-Broadcast is de AMTECCO-dienst die broadcastkanalen op verbonden HbbTV-televisies meet en vermarkt. Zodra een kijker inschakelt, start de HbbTV-app van het kanaal vanzelf; die kan elke kijker tellen, het kanaal via IP spelen met server-side ingevoegde adresseerbare reclameblokken, of beide. Het werkt op satelliet-, kabel- en terrestrische platformen in Europa, het Midden-Oosten en Noord-Afrika.

  • Analytics

    Weten wie naar uw kanaal kijkt.

    • Kijkers, kijkduur, toestellen en landen
    • Meest bekeken programma’s, met uw programmagids
    • Dagelijkse dashboards en geplande rapporten
    Bekijk het demodashboard
  • FAST

    Verdienen aan elk reclameblok.

    • Adresseerbare reclame, server-side ingevoegd
    • L-frame-banners rond het livebeeld
    • Programmatische vraag, met toestemming van de kijker
    Zo werkt de lancering
  • Analytics + FAST

    Meten en verdienen, in één lancering.

    • Alles uit Analytics en FAST
    • Uw eigen kijkcijfers om uw reclameblokken mee te verkopen
    • Eén app, één configuratie, één lancering
    Praat met ons over uw kanaal

Kijkersanalytics

De cijfers waar omroepen elke ochtend om vragen.

Hoeveel kijkers, hoe lang ze blijven, op welke tv’s ze kijken en waar ze zijn. Dit is het dashboard dat elk kanaal krijgt, hier met demodata.

FAST-on-Broadcast · Uw kanaal

Laatste 7 dagen Demodata
Kijkers
49.700Unieke verbonden tv’s
Gemiddelde kijkduur
34 minPer kijksessie
Kijkuren
61.900Alle kijkers samen
Piek tegelijk
6.450Drukste vijf minuten

Kijkers per land

Toplanden

  1. Duitsland 11.800
  2. Italië 5.200
  3. Spanje 4.300
  4. Saoedi-Arabië 3.100
  5. Verenigd Koninkrijk 2.600
  6. Oostenrijk 2.500
  7. Zwitserland 2.100
  8. Polen 1.900
  9. Egypte 1.900
  10. Frankrijk 1.500
  11. Verenigde Arabische Emiraten 1.400
  12. Nederland 1.300

Tv-merken

  • Samsung 31 %
  • LG 22 %
  • Sony 11 %
  • Philips 10 %
  • Panasonic 7 %
  • Hisense 6 %
  • Overig 13 %

HbbTV-versie

  • HbbTV 2.x 76 %
  • HbbTV 1.x 24 %

Kijkers per uur

Meest bekeken programma’s

Met uw programmagids
Programma Kijkuren Uitzendingen Uren per uitzending
Alpine Rally Review 7.400 9 822
Ocean Rescue 6.100 14 436
Night Market Kitchen 4.800 12 400
Classic Motor Hour 4.200 7 600
City Detectives 3.500 10 350
Demodata HbbTV-analytics telt verbonden tv’s, geen personen: een tv waar een gezin naar kijkt is één kijker, en tv’s zonder internetverbinding worden niet geteld.
Toon de democijfers als tabel
Kijkers per land · Laatste 7 dagen · Demodata
LandKijkers
Duitsland11.800
Italië5.200
Spanje4.300
Saoedi-Arabië3.100
Verenigd Koninkrijk2.600
Oostenrijk2.500
Zwitserland2.100
Polen1.900
Egypte1.900
Frankrijk1.500
Verenigde Arabische Emiraten1.400
Nederland1.300
Marokko1.300
Tsjechië900
Algerije900
Irak850
België700
Turkije700
Tunesië600
Denemarken500
Zweden500
Jordanië450
Koeweit400
Portugal400
Griekenland350
Hongarije350
Qatar300
Libanon250
Slowakije200
Roemenië200
Kroatië150
Slovenië100

Lancering

Van configuratie tot de eerste kijker, geautomatiseerd.

Geen app-project en geen download voor kijkers. Elk kanaal gaat aan vanuit één configuratie.

  1. Deel het kanaal

    De stream van het kanaal en de markten waar het uitzendt. Kies analytics, reclame of beide.

  2. Wij zetten het aan

    De HbbTV-app, de reclame-invoeging, de toestemmingsmelding en de dashboards ontstaan automatisch uit die ene configuratie.

  3. Uw platform voegt één regel toe

    Eén applicatieregel in de signalering van het kanaal vertelt HbbTV-tv’s welke app moet starten. De uitzending blijft zoals ze is.

  4. Kijkers schakelen in

    De app start vanzelf op HbbTV 1.x- en 2.x-tv’s. Het dashboard vult zich vanaf de eerste kijker.

Loopt vanzelf na de lancering

  • Past zich aan de HbbTV-versie van elke tv aan
  • Dagelijkse dashboards en geplande rapporten
  • E-mailalarm als een kanaal stopt met rapporteren
  • Kijkgedrag gekoppeld aan de programmagids

Technische details

Voor uw engineers

Waar FAST-on-Broadcast in de live-mediaketen past, en de details waar uw broadcast-engineers naar zullen vragen.

  1. 01 / Ingang Broadcastkanaal Eén AIT-regel in de signalering
  2. 02 / Verantwoordelijkheid FAST-on-Broadcast Autostart-app, IP-stream, reclame, analytics
  3. 03 / Resultaat Verbonden televisie Gemeten kijkers + adresseerbare reclame
De signalering van het kanaal start de FAST-on-Broadcast-HbbTV-app op verbonden tv’s; de app speelt het kanaal via IP met server-side reclame en rapporteert het kijken aan de dashboards.

Specificaties

Televisies
Verbonden HbbTV 1.x- en 2.x-tv’s. De app past zich aan de HbbTV-versie van elke tv aan.
Start
Autostart-applicatie, gesignaleerd in de AIT van het kanaal. Geen actie van de kijker.
Weergave
DASH of HLS, per kanaal gekozen. Tv’s zonder internetverbinding houden het broadcastbeeld.
Reclame
Server-side ad insertion in de IP-stream, VAST-vraag, L-frame-overlays.
Toestemming
Toestemmingsmelding op het scherm; IAB TCF v2- en GPP-strings gaan mee met elke reclameaanvraag.
Gemeten gebeurtenissen
Een heartbeat ongeveer elke minuut, kanaalwissels, fouten en buffering.
Uitsplitsingen
Kanaal, land en regio, tv-merk, HbbTV-versie, uur, weekdag en programma.
Rapportage
Dashboards per kanaal, geplande CSV-rapporten en een ingest-API voor uw eigen apps.

HbbTV bereikte in 2025 meer dan 100 miljoen huishoudens in Europa.

Dit zijn per markt de huishoudens met een HbbTV-tv die de app van uw kanaal kan starten. Buiten Europa brengen satellietkanalen de dienst naar het Midden-Oosten en Noord-Afrika.

Via HbbTV adresseerbare tv-huishoudens in miljoenen, en aandeel van alle tv-huishoudens

  • Duitsland 25,4 mln · 60 %
  • Spanje 18,6 mln · 94 %
  • Italië 14,1 mln · 55 %
  • Frankrijk 4,6 mln · 15 %
  • Oostenrijk 2,4 mln · 59 %
  • Polen 2,3 mln · 15 %
  • Zwitserland 1,9 mln · 46 %
  • Zweden 1,7 mln · 34 %
  • Finland 1,5 mln · 52 %
  • Nederland 1,5 mln · 19 %
  • Denemarken 1,1 mln · 38 %
  • België 0,6 mln · 12 %
Bron: HbbTV Association, landenprofielen van Dataxis. Eind 2024; Nederland, België, Zweden en Denemarken eind 2023. 100 miljoen huishoudens: HbbTV Association, maart 2025.

Begrippen

HbbTV
Hybrid Broadcast Broadband TV: de open standaard waarmee een tv naast een broadcastkanaal een app draait via zijn internetverbinding.
AIT
Application Information Table: de regel in de signalering van een kanaal die HbbTV-tv’s vertelt welke app moet starten.
Autostart
Een HbbTV-app die start zodra de kijker inschakelt, zonder op een knop te drukken.
Server-side ad insertion
Reclame die in de stream wordt gezet voordat die de tv bereikt, zodat ze speelt als het programma.
L-frame
Een adverteerderskader langs twee schermranden terwijl het livebeeld daarbinnen kleiner wordt.
FAST
Free Ad-Supported Streaming Television: lineaire kanalen die door reclame worden betaald.

Vragen die omroepen stellen

Wat is FAST-on-Broadcast?

Een AMTECCO-dienst die broadcastkanalen op verbonden HbbTV-tv’s meet en vermarkt. De app van het kanaal start zodra kijkers inschakelen, speelt het kanaal via IP met adresseerbare reclameblokken, en rapporteert kijkers, kijkduur, tv-merken en landen.

Waarom een FAST-kanaal op satelliet?

Bereik en gewoonte. Eén satellietpositie zoals HOTBIRD 13° Oost bereikt volgens de operator meer dan 130 miljoen tv-huishoudens in Europa, op elk tv-merk, en kijkers zappen gewoon met de afstandsbediening naar het kanaal. Een FAST-kanaal van een tv-fabrikant zit in de app van die fabrikant: Samsung meldt 70 miljoen Samsung Smart TV’s in Europa, en kijkers moeten live-tv verlaten, de app openen en het kanaal zoeken. FAST-on-Broadcast voegt meting en adresseerbare reclame toe op de verbonden HbbTV-tv’s in die satelliethuishoudens.

Moeten kijkers op een knop drukken?

Nee. De app start automatisch zodra een kijker het kanaal inschakelt op een verbonden HbbTV-tv. Tv’s zonder HbbTV of internetverbinding blijven de uitzending tonen.

Kunnen we de analytics zonder de reclame gebruiken?

Ja. Analytics, reclame of beide worden per kanaal ingeschakeld.

Wat meet de analytics?

Kijkers, gemiddelde kijkduur, kijkuren en gelijktijdige pieken, per uur en weekdag, land en regio, tv-merk en HbbTV-versie, plus afspeelfouten. Met uw programmagids toont ze ook welke programma’s het meest bekeken worden. Elk kanaal krijgt dagelijkse dashboards en geplande rapporten.

Telt het personen?

Het telt verbonden tv’s, geen personen. Een tv waar een gezin naar kijkt is één kijker, en tv’s zonder internetverbinding worden niet geteld; totalen zijn op te schalen met het HbbTV-bereik van elke markt.

Hoeveel werk is een lancering?

Heel weinig. De app, de reclame-invoeging, de toestemmingsmelding en de dashboards worden voor elk kanaal automatisch ingericht. Uw platform voegt één applicatieregel toe aan de signalering van het kanaal.

Welke reclameformaten lopen er?

Adresseerbare reclameblokken, server-side in de IP-stream ingevoegd, en L-frame-banners rond het livebeeld. De reclame wordt verkocht aan programmatische vraag met de toestemmingskeuze van de kijker.

Waar werkt het?

Op elk satelliet-, kabel- of terrestrisch platform waar HbbTV-tv’s het kanaal ontvangen, in Europa, het Midden-Oosten en Noord-Afrika. HbbTV bereikte in 2025 meer dan 100 miljoen huishoudens in Europa.

Verandert het ons broadcastsignaal?

Alleen met één applicatieregel in de signalering. Beeld en geluid blijven gelijk voor elke tv die de app niet draait.

Stuur ons uw kanaal en zijn markten.

We laten weten wat een lancering op uw platform inhoudt, en wat het dashboard zou tonen.

Praat met ons over FAST-on-Broadcast